W dniu 9 kwietnia dzieci z grupy II „Żabki” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im A. Cieszkowskiego w Węgrowie. Celem wizyty było kształtowanie nawyku korzystania z biblioteki już od najmłodszych lat.
Podczas wyjścia do biblioteki dzieci miały okazję poznać to wyjątkowe miejsce oraz dowiedzieć się, do czego służy biblioteka i jak należy się w niej zachowywać. Przedszkolaki zwiedzały bibliotekę, odwiedziły wypożyczalnię dla dzieci, wypożyczalnię dla dorosłych oraz czytelnię. Z zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu, oglądały różne książki i poznawały zasady korzystania z nich. Wizyta była doskonałą okazją do rozwijania, ciekawości poznawczej oraz wzbogacania słownictwa dzieci.
Lidia Brzezik



