W minionym tygodniu, w dniu 03.03.2026 r. dzieci z grupy 4-latków obchodziły Międzynarodowy Dzień Pisarza. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, kim jest pisarz i na czym polega jego praca.
Rozpoczęliśmy od rozmowy o książkach – dzieci zastanawiały się, kto je tworzy i skąd biorą się historie, które tak chętnie słuchamy. Poznaliśmy również znanych autorów wierszy dla dzieci, takich jak Julian Tuwim i Jan Brzechwa. Następnie wysłuchaliśmy fragmentu wiersza „Lokomotywa” i wspólnie rozmawialiśmy o jego treści.
Dużo radości przyniosło wspólne tworzenie opowieści. Zaczęliśmy historię od słów: „Dawno, dawno temu w lesie mieszkał mały…”, a każde dziecko dopowiadało kolejne słowo lub zdanie. W ten sposób powstała wyjątkowa, pełna wyobraźni historia pt. „Opowieści z Cienistego Lasu”.
Naszą opowieść postanowiliśmy zamienić w prawdziwą książeczkę, korzystając z narzędzia Storybook. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, jak ich pomysł zamienia się w prawdziwą książkę. Gotową książeczkę wydrukowała dla nas pani Sylwia na przedszkolnej drukarce, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć naszą historię w formie prawdziwej książki.
To był dzień pełen kreatywności, radości i dziecięcej wyobraźni.
Opracowała: Lidia Brzezik



