W dniach 13 i 14 maja dzieci z grup II, IV, V i VI wybrały się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie, gdzie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami, podczas którego mogły z bliska poznać ich codzienną pracę. Jeden z panów strażaków opowiedział dzieciom o swoich obowiązkach, pokazał specjalny sprzęt i wyposażenie samochodu strażackiego. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Spotkanie ze strażakami dostarczyło wielu pozytywnych emocji i cennych informacji, oraz przybliżyło dzieciom pracę straży pożarnej i znaczenie niesienia pomocy potrzebującym.
Katarzyna Gręda



